1
1
1
1
1
1
1
1
1

Dell Vostro 3510 12P6V A02

ПДФПечатиEmail
Array
Продажна цена28700 ден
Discount
- 11th Generation Intel Core i3- 1115 G4 Processor (6MB Cache, up to 4.1 GHz)
- 8GB, 8GBx1, DDR4, 2666 MHz
- 256GB M.2 PCIe NVMe SSD
- 802.11ac 1x1 WiFi and Bluetooth
- Без оптички уред
- 3-келии батерија, 41WHr (интегрирана) Lithium-Ion
- 65 Watt адаптер со европски приклучок
- Дисплеј: 15.6'' FHD (1920 x 1080) несјаен, LED позадинско светло, неосетлив на допир, тенки рамки, широк агол на гледање
- Темно сива боја;
- Англиска интернационална тастатура, со нумерички дел
Опис

Спецификација

Процесор

 

11та Генерација Intel Core i3-1115G4 процесор ( 6 MB кеш меморија, до 4.1 GHz )

Интегрирана графика

 

Intel UHD графика со споделена меморија

Чипсет

 

Интегриран

Ширина на мемориска магистрала

 

64-bit, двоканална

PCIe магистрала

 

До 3та генерација

ОС компатибилност / поддршка

 

Windows 11 Home, 64-bit; Windows 11 Pro, 64-bit; Windows 11 Pro National Academic, 64-bit; Windows 10 Home, 64-bit; Windows 10 Pro, 64-bit; Ubuntu Linux 20.04 LTS, 64-bit

Мемориски слотови

 

Два: SODIMM

Тип на меморија

 

DDR4

Брзина на меморија

 

2666 MHz

Најголем капацитет на меморија

 

16 GB

Секундарна меморија

 

2,5'' @ 5400 RPM, SATA hdd, ≤2 TB; M.2 2230 / 2280 SSD, ≤ 512 GB / 1 TB

Мрежа

 

RJ 45 10/100/1000 Mbps

USB

 

Два USB 3.2 Gen 1 Type-A портови; Еден USB 2.0 Type-A приклучок

Аудио

 

Еден универзален аудио приклучок

Видео

 

Еден HDMI 1.4 порт

Порт за напојување / адаптер

 

4.5 mm ∅ цилинтричен

Безбедност  

Слот за заклучување во форма на клин

Слот за картички

 

Еден SD 3.0 слот за картички; SD, SDHC, SDXC

Аудио контролер

 

Realtek ALC3204

Звучници (излезен просек и максимум)

 

Два (2 W / 2.5 W)

Микрофон  

Единечен дигитален интегриран

Камера  

Една HD RGB предна камера, CMOS технологија на сензор, 0.92 Mpx, HD (1280x720 @ 30fps) видео, агол на дијагонала ∠78.6°

Подлога на допир

 

115 х 80 mm, резолуција 305х305

Етернет  

Интегриран Realtek RTL8111H, 10/100/1000 Mbps

Безжичен модул

 

≤ 433 Mbps; 2.4 GHz/5 GHz; WiFi 802.11a/b/g, Wi-Fi 4 (Wi-Fi 802.11n), Wi-Fi 5 (Wi-Fi 802.11ac); 64-bit/128-bit WEP, AES-CCMP, TKIP; Bluetooth 5.0

Дисплеј  

Full High Definition (FHD); WVA (широк агол на гледање); 220 nits; Висина: 193.54 mm (7.62 in.), Ширина: 344.23 mm (13.55 in.), Дијагонала: 394.90 mm (15.54 in.); 1920 x 1080; 2.07 Mpx; NTSC 45% Typ.; PPI: 141; Контраст пропорција ≥ 400:1; Реакција ≤ 35 ms; Брзина на освежување: 60 Hz; Хоризонтален / вертикален агол на гледање: 80/80 degrees; Пиксел ниво: 0.179 mm; Потрошувачка: 4.2 W; Несјаен; Осетливост на допир: Не

Безбедност  

Trusted Platform Module (TPM) 2.0, Интегриран на матичната плоча

Димензии  

Висина 17.5 mm; Ширина 358.5 mm; Длабочина 235.56 mm; Тежина 1.70 kg

Детали

Коментари

Нема коментари за овој производ.

Најпродавани

papir_fabriano_copy_1_a4_80g_class_a_kvaliteta_1_500_pi8001348102984
Fabriano Copy 1
335 ден
fabriano-copy-3
Fabriano Copy 3
265 ден