c06927774
c06927801
c07973328_o
c07971971_o

hp 255 G8 1T4J6AV

ПДФПечатиEmail
Array
Продажна цена30000 ден
Discount
Intel i3 1005 G1 (1.2 GHz до 3.4 GHz, 4 MB Intel® Smart Cache, 2x2 Јадра) / 15,6" FHD (1920x1080) без отсјај / 16=8+8 GB DDR4 2666 DIMM/ 256GB NVMe SSD
Опис

 

Спецификација

Процесор

 
Intel i3 1005G1
1.2 GHz до 3.4 GHz
4 MB Intel® Smart Cache, 2x2 Јадра
 

Оптички уред (DVD)

 

Не е вклучен

Графика

 

Интегрирана

Intel UHD

Безбедносно управување

 
TPM 2.0

Екран

 

Неосетлив на допир

15.6" дијагонала, FHD (1920 x 1080), IPS, тесни рамки, анти-отсјај, 250 nits, 45% NTSC

Меморија за складирање

  256 GB Solid State Drive, PCIe®, NVMe™

Работна меморија

 
16=8+8 GB DDDR4 2666 MHz, во вкупно 2 слотови

Порти

 
(2) USB Type-A со 5 Gbps брзина на пренос
(1) USB Type-C® со 5 Gbps брзина на пренос
(1) HDMI 1.4 b
(1) RJ-45 конектор
(1) Слушалки / микрофон, комбиниран
(1) AC конектор за напојување

Слотови

 
1 мулти-формат читач на мемориска картичка
(Поддржува SD, SDHC, и SDXC мемориски картички.)

Мрежа

 

Integrated 10/100/1000 GbE NIC

Безжично поврзување

  Во комбинација Intel® 802.11 a/b/g/n/ac (1 × 1), Wi-Fi® и Bluetooth® 4.2 модул

Аудио

 

Стерео звучници, вграден микрофон

Камера

 

VGA камера

Тастатура

 

Целосна големина со нумерички дел

Софтвер

 
HP JumpStart
HP Documentation
HP Setup Integrated OOBE
HP SSRM
HP Audio Switch
HP Support Assistant (Windows and Internet access)
McAfee LiveSafe (30 дена тест период)
Вградена поддршка за Miracast
Xerox® DocuShare® (30 дена тест период)

Безбедност / сигурност

 
Trusted Platform Module (TPM) 2.0
Security lock slot
Напојување  

HP Smart 45W Надворешен AC Адаптер

Батерија

 

HP 3-келии литиум-јонска батерија со зголемен капацитет на 41 Wh

Тежина

 

1.74 kg

Димензии

 

35.8 x 24.2 x 1.99 cm

Боја   Темно сива

Детали

Коментари

Нема коментари за овој производ.